http://farm4.static.flickr.com/3402/3338834570_c0371f9696.jpg

Hacked by Kosova Warriors Group & AlbanianWarriors

Pershendetje
Ju kerkojm ndjes, ky eshte vetem nje paralajmrim, asgje nuk eshte demtuar apo fshir nga ueb-faqja juaj.
Ky sulm eshte bere nga nje grup i te rinjeve Kosovar te cilet jan te paknaqur nga Qeveria e Republikes se Kosoves,
Republika e Kosoves ka shtetin me te ri ne europ, dhe me rinin me te zhvilluar ne rajon dhe me gjer,
Siq e shifni shtetin yn nuk po perkujdeset fare per keta te rinj, dhe nuk po i edukon dhe zhvillon keta qe kan prirje ne fushen e kibernetikes.
Populli yn mendon se ne jemi kriminel qe vjedhim apo bejm dom ne njerz te pafajshum me ane te kompjuterit,
Por eshte shum gabim, kibernetika ndahet ne ata te mir dhe te keqinj, te cilet protestojn permes botes virutale.
Keshtu qe morrem vendim qe ta marrim nje sulm kibernetik ndaj ueb-faqeve Kosovare duke ju treguar se,
kta talent ate Kosoves te cilet ju i anashkaloni dhe nuk i shkolloni jan me te menqur se kta qe kan diploma ne shkollat europiane,
Ju mund te na arrestoni, mund te na humbni vitet tona te jetes qe kemi neper burgje te Kosoves,
Por ju vetem sa beni dom shtetit tuaj duke i burgosur ata dhe lene neper burgje.

Keshtu qe nga Qeveria e republikes se Kosoves, kerkojm qe keta talent ti shkolloni, ti punsoni dhe ti edukoni ne fushen e kibernetikes.
Sepse kta qe e sulmuan kete faqe jan qe nga mosha 15 vjeqare e me lart, dhe kan prirje me shum se ata qe kan 30 vjet, ne qeverin e Kosoves.
Po ashtu jemi kunder gjithkujt qe ndyt dhe flliq luften e Ushtris Qlirimtare te Kosoves, sot qeveria e Kosoves ju ka jep aq shum liri Serbeve,
Saqe ne kohen e paraluftes kur eshte permendur ne shkollat e Kosoves emri Republik, menjeher nxenesi eshte dergu ne drejtori dhe ndoshta,
eshte perjashtu nga Shkolla, kemi qene te ngujuar dhe te roberuar nga sllavi, dhe tani po jetojm bashk dhe ne liri.

Aj shtet i cili e harron historin e tij,
Eshte i denuar qe ta perjetoj ate perseri,


Ju faliminderit, dhe shpresoj qe te na kuptoni se qfar kerkojm nga ju, se ne nuk jemi kriminel, apo hajna qe vjedhim,
Jemi ata qe shtetin ja dojm te miren dhe deshirojm qe ta qojm perpara.